DIONIT

Kompozicija: Diosmectitum/Fibers
Kategorija: Medicinos prietaisas
Farmacinė forma: Milteliai geriamajai suspensijai ruošti
Indikacijos: Ūminiam viduriavimui ar lėtiniams skausmingiems virškinimo trakto sutrikimams

Dionit

Diosmektitas + skaidulos
Medicinos prietaisas

Kas yra DIONIT?
DIONIT– tai milteliai geriamajai suspensijai ruošti. Vartojami esant ūminiam viduriavimui ar lėtiniams skausmingiems virškinimo trakto sutrikimams.

Veikimo mechanizmas
Diosmektitas – tai natūralus molis, turintis persidengiančią kristalinių plokštelių struktūrą. Tokia struktūra suteikia diosmektitui didelę adsorbcinę galią, naudingą surišant žarnų spindžio skysčius, kietinant išmatų konsistenciją bei lėtinant tuštinimąsi. Veikdamas tokiu būdu DIONIT taip pat gali sumažinti dehidratacijos riziką viduriavimo metu. DIONIT esantis diosmektitas sąveikauja su žarnų gleivinės glikoproteinais ir suformuoja apsauginę plėvelę, kuri saugo nuo rūgščių hipersekrecijos ir kitų žalojančių veiksnių. Maistinės skaidulos, esančios DIONIT sudėtyje, turi bifidogeninių ir laktogeninių savybių, kurios padeda atkurti vidinės mikrofloros balansą ir normalizuoti žarnyno veiklą.

Sudėtis
Viename DIONIT paketėlyje yra:
Diosmektito 3 g, maistinių skaidulų 2 g (inulinas, galakto-oligosacharidai, frukto-oligosacharidai, izomalt-oligosacharidai, polidekstrozė, laktuliozė)
Pagalbinės medžiagos: citrinų rūgštis, silicio dioksidas, acesulfamas K, sukralozė, apelsinų skonio medžiaga.

Pakuotė ir jos turinys
Kartono dėžutėje yra  10 (30) DIONIT paketėlių po 5,25 g miltelių suspensijai ruošti.

Dozavimas ir vartojimo būdas
Suaugusieji: 1 paketėlis 150 ml skysčio 3 kartus per dieną.
Vaikai, vyresni nei 6 metai: 2-3 paketėliai per dieną.

Prieš vartodami vaikams, pasitarkite su gydytoju.

Paketėlį galima vartoti tik vieną kartą, iš karto po jo atidarymo. Paketėlio turinys lėtai supilamas į  stiklinę vandens ar kito skysčio ir gerai išmaišomas. DIONIT patariama vartoti tarp valgių.

Siekiant išvengti rehidratacijos, vaikų ūmios ir chroniškos diarėjos (viduriavimo) gydymo metu turi būti naudojamas rehidratacijos tirpalas. Norint užtikrinti tinkamą suaugusiųjų rehidrataciją, rekomenduojama rehidratacijos tirpalą naudoti kartu su DIONIT.

Pašaliniai poveikiai
Pašalinių poveikių, susijusių su ilgalaikiu DIONIT  vartojimu, nėra žinoma. Perdozavimo atveju gali pasireikšti vidurių užkietėjimas ir padidėjęs dujų kaupimasis žarnyne.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės
– Nevartokite preparato vaikams jaunesniems negu 6 metai.
– Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
– Nevartokite ilgiau nei 10 dienų iš eilės. Jeigu simptomai išlieka, pasitarkite su gydytoju.
– Kreipkitės į gydytojus, jei vaikų diarėja (viduravimas) tęsiasi ilgiau nei 3 dienas.
– Nevartokite šio preparato pasibaigus jo galiojimo laikui, nurodytam ant pakuotės.
– Nevartokite šio preparato, jeigu paketėlis yra pažeistas.
– Paketėliai yra vienkartiniai ir turi būti sunaudoti iš karto po atidarymo. Palikus atidarytą paketėlį gali padidėti produkto užteršimo rizika.
– Neviršykite rekomenduojamos preparato dozės. Pasireiškus pašaliniams poveikiams (vidurių užkietėjimas, pilvo skausmas), pasitarkite su gydytoju.
– Pasireiškus kitiems, nei išvardinti, pašaliniams poveikiams, taip pat pasitarkite su gydytoju.
– Nevartokite preparato, jeigu Jums buvo pasireiškęs lėtinis vidurių užkietėjimas, žarnyno nepraeinamumas, žarnyno jautrumas ar turėjote skrandžio ar žarnyno pažeidimų.
– Į diosmektito sudėtį įeina aliuminis. Jeigu vartojate kitus diosmektito preparatus ar preparatus, turinčius aliuminio, prieš vartodami DIONIT pasitarkite su gydytoju.
– Nevartokite DIONIT kartu su kitais preparatais – adsorbcinės diosmektito savybės gali sumažinti kitų preparatų efektyvumą.

Jei vartojate šiuo metu kokius nors kitus vaistus, pasitarkite su gydytoju prieš pradėdami vartoti šį preparatą, dėl galimų vaistų sąveikų.

Kontraindikacijos
Jautrumas veikliajai ar pagalbinėms medžiagoms.
Nėštumo ir žindymo metu, preparatą vartokite tik pasitarę su gydytoju.

Šiame puslapyje naudojami slapukai. Susipažinkite su privatumo politika norėdami tęsti. Privatumo politika